Preloader

Kontakt

+421 915 484 300 info[zavináč]zdravykolacik.sk Pezinok, Slovensko

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Title Image

Receptár

Mojou srdcovou záležitosťou sa stalo pečenie zdravších dobrôt, ktoré som sa rozhodla upiecť aj pre Vás. Zo zdravých ingrediencií Vám pripravím dezerty, ovocné zákusky, cheesecake, tarty, záviny, čajové a slané pečivo, torty, raw koláče a iné zdravé cukrovinky. Zamaškrtíte si a aj podporíte svoje zdravie.

Gastanova torta

Pre vás, ktorí nemusíte hľadať a riešiť náhradu za pšeničnú múku, upečiem dobroty z „tradičnej“ pšeničnej a špaldovej múky. Pre vás, ktorí si s pšenicou netykáte, mám výborné recepty s aj bezlepkovej, kokosovej, cícerovej, mandľovej, ryžovej múky. Džemy a lekváre si vlastnoručne pripravujem doma z nepostrekovaného ovocia zo záhradky. Takisto vajíčka, živočíšna šľahačka, maslo sú vždy čerstvé a najvyššej kvality, pretože ich kupujem vo farmárskych potravinách. V mojich srdcom pripravených dobrotách nenájdete žiadny margarín, ani žiadne chemické prísady.

Parížske rožky

Čajové pečivo

Čajové pečivo

Na vytvorenie príjemnej atmosféry sa ku káve a čaju zvyknú podávať drobné milé koláčiky, tzv. čajové pečivo. Sušienky, aby pôsobili ešte lákavejšie ozdobujú sa čokoládou, obaľujú sa cukrom, orechovým snehom, strúhaným kokosom, bielkovou polevou, sekanými orechmi, mandľovými lupienkami a aby ešte viac chutili, môžu sa spojiť čokoládovým alebo orechovým krémom, alebo lekvárom.

Pečiatkové sušienky
Torty

Torty

Torty sú súčasťou osláv, sviatočných chvíľ, svadieb, narodenín a iných príležitostí. Tortu môžete podarovať svojim blízkym a priateľom. Ochutnajte kvalitnú a zdravú tortu.

Jablkovo-jahodova torta
Štrúdle a záviny

Štrúdle a záviny

„Deň bez štrúdle je ako obloha bez hviezd!“, povedal kedysi Franz Jozef, ktorého svet považoval za striedmeho človeka. Tomuto chrumkavému a zároveň šťavnatému závinu však ani asketický monarcha nedokázal odolať. Dobrý závin musí byť chrumkavý, voňavý, s tenučkým cestom a bohatou náplňou.

Štrúdľa
Medovníky a perníky

Medovníky a perníky

Medovníčky a perníky patria k typickým voňavým dobrotám, ktoré zdobia naše stoly počas najkrajších sviatkov v roku. Aký je rozdiel medzi perníkom a medovníkom? Medovníky sú oveľa staršie ako perníky. Do medovníkov sa dával iba med. Perníky sa začali vyrábať až po vynájdení cukru. A pridávalo sa do nich perníkové korenie. Slovenský med a orechy sú zárukou, že medovníčky a perníčky z našej cukrárne Vám budú chutiť.

Perniky Medovniky Mix
Slané pečivo

Slané pečivo

Slané pečivo je veľmi žiadané. Pagáče a syrové chuťovky sú neoddeliteľnou súčasťou pohostení, osláv, rodinných a pracovných posedení, alebo iných stretnutí.

Pagace Kaiserky Mix
Kysnuté koláče

Kysnuté koláče

Neexistuje nič lepšie ako čerstvé domáce koláče z kysnutého cesta, pretože sú mäkké, voňavé a zlatisté. Výrobky z kysnutého cesta boli základným hodovým a slávnostným jedlom našich predkov. Obsahovali len tú najlepšiu múku, cukor, ktorý bol vtedy veľmi vzácny a kvások, ktorého príprava si vyžadovala niekoľko dní. Dnes je to omnoho jednoduchšie, ale koláče z neho naďalej ostali vyhľadávanou pochúťkou v bežnom a aj v slávnostnom dni.

Štedrák
Sladké dobroty

Sladké dobroty

Rozhodli ste sa stravovať o čosi zdravšie, ale nedokážete sa vzdať sladkých dobrôt? Je tu spôsob ako si dopriať sladké. Pripravila som ho zdravšie. A možno Vám zachutia oveľa viac ako tie, na ktoré ste doteraz boli zvyknutí.

Čokoládové guľky v košíčkoch
Cheesecakes

Cheesecakes

Cheesecake je dezert, ktorý tvoria dve vrstvy: chrumkavé rozdrvené sušienky a syrová vrstva. Cheesecake môže byť pečený aj nepečený a s rôznymi príchuťami, obohatený o ďalšiu vrstvu ovocia, alebo čokolády. Môj recept cheesecaku je pravý taliansky. A spojenie mascarpone s tvarohom a vanilkou. Tento ľahučký dezert sa podáva vychladený a podľa mňa si v lete ani nič lepšie neviem z dezertov predstaviť.

Cheesecake
Zdravé dobroty

Zdravé dobroty

Ak ste na sladké, ale záleží Vám aby bolo aj zdravé, ponúkam Vám koláčiky zo zdravých ingrediencií a tieto môžete zobkať počas dňa a pritom uspokojiť svoju chuť na sladkosti.

Cviklovy kolac
Tarty a tartaletky

Tarty a tartaletky

Tartaletky sú jednoducho úžasné dezerty. Sú to sladké jednohubky, ktorými zabodujete na každej oslave. Korpus je zvyčajne z krehkého maslového cesta, v ktorom je plnka podľa Vašej chuti, ozdobená obľúbeným ovocím, orieškami, čokoládou...

Čokoládový tart s malinami a čučoriedkami